Choď na obsah Choď na menu
 


bryndzové halušky

29. 8. 2009

BRYNDZOVÉ HALUŠKY

Bryndzové halušky sú slovenským národným jedlom a súvisia s tradičným spôsobom života slovenského obyvateľstva spojeného s chovom oviec a výrobou mliečnych výrobkov z ovčieho mlieka - najmä bryndze a žinčice.

Suroviny

500 G zemiakov, 100 G hladkej múky, 300 G bryndze, 100 G údenej slaniny, soľ, voda

Postup

Očistíme zemiaky, umyjeme ich a najemno postrúhame na strúhadle. Do postrúhaných zemiakov pridáme soľ, múku a vypracujeme cesto tak, aby sa odlepovalo od misy. V prípade príliš hustého cesta použijeme na zriedenie trochu vody. V hrnci necháme zovrieť osolenú vodu a z cesta ručne oddeľujeme stredne veľké halušky. Občas ich premiešame aby sa neprichytili na dno a počkáme kým všetky nevyplávu na povrch - tým sú halušky uvarené. Scedíme ich a dáme do vopred pripravenej misy.

Slaninu nakrájame na malé kocky a chvíľu ju necháme poškvariť. Bryndzu poriadne premiešame s uvarenými haluškami a posypeme opečenou slaninou spolu s výpekom.

Stolovanie

K bryndzovým haluškám neodmysliteľne patrí pohár čerstvého cmaru alebo mlieka. Ak však budete mať možnosť ochutnať popri bryndzových haluškách aj žinčicu, určite ju vyskúšajte.

                     

Obrázok


                                      DOBRÚ CHUŤ!!!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.