Choď na obsah Choď na menu
 


Kruhy v obilí

12. 11. 2009

Kto vytvára kruhy v obilí?

Väčne diskutovaná téma o kruhoch v obilí, ktoré sa začínajú objavovať aj na Slovensku kladie otázku kto ich robí. Existujú dve možnosti. Jednou je racionálne vysvetlenie ľudskej činnosti. V UK v minulom roku boli zverejnené skupiny umelcov, ktorí tieto kruhy, musím pripomenúť veľmi komplikované konštruovali počas nocí za časové obdobie cca. 4 hodín. Tieto aktivity sú zdokumentované množstvom videí. Otázne je však zhruba 20% piktogramov, ktoré sa len veľmi obtiažne dajú urobiť za jednu noc ľudským pričinením. V týchto piktogramoch je vedeckými spôsobmi možné vymerať od rádioaktívneho žiarenia až po zmenené geomagnetické pole zeme. V niektorých kruhoch sa dejú priam zázračné uzdravenia. Na Slovensku vzniknuté piktogramy sú pomerne v jednoduchej forme. Môže to nasvedčovať ľudskej aktivite avšak sú prípady, kedy je možné preukázať zmenu na stonke, stonky nie sú zlomené ale pekne ohnuté alebo medzi sebou prepletené. Na záver by som rád pripomenul videonahrávku zverejnenú v Anglicku kde vidieť nad polom 2 Obrázok svetelné objekty, ktoré vytvárajú piktogramy v priebehu niekoľkých sekúnd. Táto nahrávka bola podrobne skúmaná a preukázaná za originálnu až do minulého roka keď jeho tvorca zverejnil, že je nepravá. Bol to veľký šok pre mnoho fanúšikov piktogramov, ktorí na základe tohto videa prezentovali svoju pravdu. Otázka znie: Aký je vlastne skutočný odkaz piktogramov a prečo sa nevytvárajú aj na iných miestach ako na poliach.

Kruhy? Tento záhadný fenomén je známy od polovice sedemdesiatych rokov, kedy britský športoví piloti objavili na pastvinách južného Anglicka kruhy neobvyklej krásy a symetrie. Najprv sa objavovali len jednotlivé exempláre, neskôr ich bolo niekoľko desiatok a nakoniec vznikali po stovkách. V roku 1990 došlo k veľkému skoku: už to neboli len prosté kruhy - začali sa objavovať zložité vzory nazývané piktogramy a to nielen v Anglicku ale po celom svete. Podľa niektorých ide o prírodných duchov, UFO, stacionárne vzdušné víry, morfematické polia, telekinetické a geomagnetické sily alebo ide o podvod?

Obrázok

Pozrime sa teraz na záhadu zblízka. Obrazce sa objavujú na poliach s rôznymi plodinami. Vyskytujú sa v čase keď obilie dorastá do určitej výšky. Priemer obrazcov s pohybuje od 50 centimetrov do 45 metrov, veľké formácie sú dlhé až 180 metrov a pokrývajú plochu až 10000 m2. Ich najnápadnejším znakom je vysoká presnosť položení stebiel. Okraje obrazcov sú čisté, akoby boli narysované kružidlom, pričom obilie nie je poškodené. Kruh niekedy vytvára niekoľko polôh alebo vrstiev, v krorých je obilie orientované vždy iným smerom. V ďalších prípadoch sú tvary s umeleckým citom poprepletané. Väčšina týchto “kruhov” je pritom mierne oválna.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Videoáznam o tvorbě kruhů v obilí.

(Georg, 20. 12. 2015 23:20)

Ad: článek kruhy v obilí. Myslím , že otázka není o pravosti zmíněné zveřejněné Anglické videonahrávky, ale o tom, kdo přinutil tvůrce aby místo pravdy sám sebe na veřejnosti prezentoval jako podvodníka. Musel to být hodně velký tlak,
na hranici osobního strachu...?
Toto není noční motýl ani vojenské letouny F 16..posudte sami:
https://youtu.be/9SJvVW8s_Oc

A zde dokument o létajícím předmětu -svědkové v počtu stovek lidí rok 2008:
https://youtu.be/2DLw6nj08SQ

JA tým správam niektorim rozumiem

(pr0steja, 31. 3. 2014 20:24)

ja viem co je ten piktogram ten posledný znamená to je prepojenie červiej diery z vesmira tych tvorov a nasho vesmira ako taka vesmirna brana cize ich planeta a naša

Zem-O======O-mimozemstanska planeta
<- <- <- ufo

Kruhy v obilí

(Renata, 7. 12. 2012 15:17)

Zaujímajú ma záhady, je to veľmi zaujímavé, prispejem aj ja videom, posúďte...
http://www.youtube.com/watch?v=WZ_wUYrp-Zk

waw

(vivien haistynngs, 15. 6. 2010 11:42)

naozaj je užasne ako kruhy v obili vznikli moj brat ufo vydel na luke na drudy den tam našiel kruhy